Jdi na obsah Jdi na menu
 


Proč se stát členem našeho OS ?

24. 3. 2008

Jednotlivý zaměstnanec toho příliš ve vztahu k zaměstnavateli neprosadí, proto členství v našem organizovaném kolektivu vám zajišťuje ochranu vašich zájmů a možnost porad a konzultací v případě vašich problémů. Že se jich může při naší práci vyskytnout celá řada, to jistě všichni víte.

Naše odborová organizace je zástupcem všech našich zaměstnanců. Vašim jménem vedeme kolektivní vyjednávání. Pouze našim členům však poskytujeme nadstandartní servis v podobě např. bezplatného právního poradenství, zprostředkování bezplatné právní pomoci, vč. zastupování před soudem či sociální pomoci v tíživých životních situacích.

Svým členstvím vyjadřujete podporu v naší činnosti a usnadňujete pozici pro jednání se zaměstnavatelem. Naše odborová organizace je jako jediná oprávněna uzavřít se zaměstnavatelem kolektivní smlouvu, ve které jsou upraveny výhodnější pracovní podmínky a zaměstnanecké benefity.

Zákoník práce a další právní předpisy dávají naší odborové organizaci řadu oprávnění vůči zaměstnavateli v pracovně-právních vztazích, díky nimž lze tak velmi efektivně hájit práva zaměstnanců.

V současném společenském trendu hrozí neopodstatněné snižování sociální ochrany a zhoršení pracovních podmínek zaměstnanců na úkor kapitálu. Odbory se snaží negativním dopadům těchto změn předejít, nebo je alespoň zmírnit.

Sociální dialog na všech úrovních slouží jednoznačně k tomu, aby spolu partneři jednali a snažili se nalézt řešení cestou kompromisu. Mějme na paměti, že zaměstnanec i zaměstnavatel jsou na sobě závislí a proto nemůžou jeden bez druhého existovat.

Obrazek

pozn.: s použitím materiálů komory odb.svazů